W Zakopanem powstanie kryty tor lodowy w COS. Ogłoszono przetarg
Lada moment powinien zostać wyłoniony wykonawca lodowej hali COS-OPO Zakopane, która ma oficjalnie powstać i zostać oddana do użytku do końca maja 2023 roku. Jak mówią osoby odpowiedzialne za tę inwestycję, już pomiędzy sierpniem a wrześniem tego roku powinien zostać wyłoniony wykonawca, który zajmie się inwestycją.
Kolejna inwestycja COS-OPO Zakopane
Infrastruktura w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Zakopane ulega stałej rozbudowie. Przypomnijmy, że nie tak dawno udało się zrealizować inwestycję związaną z budową całego kompleksu skoczni. Udało się także przygotować biegową trasę. Z kolei teraz osoby odpowiedzialne za dokonywanie inwestycji, postanowiły wybudować kryte lodowisko.
Na temat inwestycji w COS-OPO Zakopane wypowiedział się sam wicepremier Piotr Gliński. Zaznaczył on, że nowy tor lodowy będzie mógł spełniać także inne funkcje, dla sportowców z innych dyscyplin. Będzie tam po prostu do użytku znacznie więcej miejsca, dzięki czemu będą mogły odbywać się rozmaite treningi.
Nowa hala lodowa zastąpi obecny odkryty tor lodowy
Na terenie COS-OPO Zakopane znajduje się oczywiście tor lodowy, jednak jest on otwarty. Dość powiedzieć, że funkcjonuje już od lat 60. poprzedniego wieku. Wydaje się, że jest to więc czas najwyższy na modernizację infrastruktury dla sportowców wykonujących tę dyscyplinę.
Warto dodać, że w Polsce na ten moment znajduje się tylko jeden tego typu obiekt sportowy. Jedyny do tej pory zamknięty tor lodowy znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Teraz nowo powstająca hala lodowa w Zakopanem będzie jeszcze bardziej nowoczesna, niż obiekt w Tomaszowie Mazowieckim. W Zakopanem będzie możliwość odbywania całorocznych treningów i to dla różnorodnych grup sportowych. Na hali pojawią się także trybuny, których pojemność wynosić będzie 2000 miejsc.
Dodajmy, że projekt obiektu sportowego hali lodowej w COS-OPO Zakopane został tak przemyślany, aby hala spełniała warunki związane z organizacją zawodów o randze międzynarodowej, które będą zgodne z wymaganiami narzuconymi przez ISU, a więc Międzynarodową Unię Łyżwiarską oraz PZŁS, a więc Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Warto przypomnieć, że planowany termin oddania obiektu do użytku to maj 2023 roku.