Co robić wiosną w Zakopanem i okolicach?
Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, co może oznaczać tylko jedno – piękną pogodę zachęcającą do częstszego wychodzenia z domu. Świetnie się składa bowiem w Zakopanem i okolicach nie brakuje atrakcji, które kradną serca wszystkich. Potwierdzić to może liczna obecność przyjezdnych w tym regionie, których spotkać można o każdej porze roku. Z tej okazji przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz polecane przez nas miejsca do odwiedzenia. Jeśli szukasz pomysłów, co robić wiosną w Zakopanem i okolicach, nie mogłeś trafić lepiej!
Co robić wiosną w Zakopanem i okolicach?
Podróżowanie to jedna z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu, zgodzą się z tym wszyscy. Mamy jednak świadomość, jak ciężko wygospodarować wolny czas, aby pozwolić sobie na wszystkie pragnienia. W takim wypadku świetnie sprawdzają się wiosenne, weekendowe wycieczki. Krótki urlop pozwoli Ci się zrelaksować, a także naładować baterię na kolejne działania. Sprawdź sam, co możesz robić w Zakopanem i okolicach.
Piesze wędrówki po Tatrzańskim Parku Narodowym
Wiosna nie bez powodu jest uznawana za magiczną porę roku. To właśnie wtedy przyroda budzi się do życia. Próżno szukać innych miejsc w kraju niż Tatrzański Park Narodowy, aby to zaobserwować. W Dolinie Chochołowskiej będziesz miał okazję zobaczyć piękne i malownicze polany krokusów, lecz nie tylko. O tej porze roku spotkać można świstaki, które pojawiają się w Tatrzańskim Parku Narodowym.
Warto jednak planować wycieczkę tak, aby nie zakłócać spokoju dzikim mieszkańcom terenów górskich, które w tym okresie mają gody. Należy zatem dostosować się do obowiązujących zasad i wyruszać na szlak o świcie i wrócić z niego przed zmierzchem. Dzięki temu rodowici mieszkańcy tych okolic będą mogli uaktywnić się w nocy.
Wybierając się na pieszą wędrówkę, możesz zabrać ze sobą lornetkę. Pozwoli Ci to na lepszą obserwację naszych skrzydlatych przyjaciół, których również wiosną w Tatrach nie brakuje.
Muzeum Oscypka
W Muzeum Oscypka wrażeń nie braknie dla każdego. Znajdą tam uciechę zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie bez powodu bowiem w tym miejscu możesz poznać historię wyrobów najbardziej popularnego z góralskich serów. Dla zwiedzających jest możliwość obejrzenia pokazu wyrobu oscypka, gdzie zawarte są wszystkie etapy produkcji i jego powstawania. Czekają tam również ciekawostki dotyczące pasterzy w Tatrach. Prezentacja jest niezwykle urozmaicona, a publiczność może brać w niej czynny udział.
W Muzeum Oscypka możesz także sam zrobić swój własny ser. Dzięki czemu poczujesz się jak prawdziwy juhas, który pod okiem bacy będzie wytwarzał własny oscypek. Tylko od Ciebie zależy, jaki kształt serka wybierzesz.
Dla chcących spróbować góralskich specjałów czeka specjalny sklep. Bogato zaopatrzony w najsmaczniejsze skarby Podhala. Znajdziesz tam wyselekcjonowane i oryginalne oscypki z okolicznych bacówek, a także bundz, bryndzę, czy inne sery gazdowskie. W sklepiku są także pamiątki regionalne, które w późniejszym czasie przypomną Ci o tej pięknej, wiosennej podróży.
Góralski Ślizg
Wiosną warto postawić na atrakcję, jaką jest Góralski Ślizg. Dedykowana zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Jest to gigantyczna zjeżdżalnia, która posiada aż 8 torów. Możesz zjeżdżać sam lub z kimś innym bądź wziąć udział w wyścigu. Góralski Ślizg znajdziesz pod Gubałówką. Bilety wstępu są w cenie od 5 do 20 złotych. Będąc w okolicy wiosną nie warto odmawiać sobie tej przyjemności, która z pewnością zostanie Ci w pamięci na dłużej.
Jeśli interesują Cię wiosenne wycieczki weekendowe w inne regiony Polski, nie krępuj się skorzystać z informacji, które znajdziesz tutaj: https://www.infopodroze.pl/gdzie-jechac-na-wiosenny-weekend.
Moją ulubioną aktywnością są spacery po Tatrzańskim Parku Narodowym. Natura pięknie budzi się do życia, rzeki spokojnie płyną swoim rytmem, ptaki ćwierkają – poezja!